3 rady jak nosić tiulową spódnicę

3-rady-jak-nosić-tiulową-spódnicę-1

Tiul jest trudnym materiałem w zestawieniu z innymi elementami garderoby, lecz wiele kobiet marzy o tym, aby mieć ten element w swojej szafie. Obecnie tiul można zaobserwować na wybiegach, w magazynach z modnymi ubraniami czy na sklepowych witrynach.

Tiulowa spódnica jest trudnym elementem garderoby. Trudno jest dobrać do niej inne ubrania. Łatwo dodać sobie trochę więcej kilogramów lub wyglądać jak mała dziewczynka. Zakładając tę spódnicę, każda kobieta chciałaby wyglądać stylowo. Na co powinno się zwrócić uwagę?

Długość

Długość, tak jak przy innych modelach spódniczek z innych materiałów, jest bardzo ważna. Długie spódnice, które sięgają do ziemi, są odpowiednie na wyjścia oficjalne, takie jak wesela czy imprezy firmowe. Spódnice sięgające nieco za kolano charakteryzują się glamowym bądź romantycznym efektem. Krótkie spódniczki pasują do wielu okazji. Są doskonałe na codzienne wyjścia, ale sprawdzą się zarówno na rockowym koncercie, jak i w sportowych klimatach.

Kolor

Możliwości jest tak wiele, jak kolorów na palecie barw. Jeśli nie chce się eksperymentować, wystarczy zostać przy klasyce. W tym wypadku będą to odcienie czerni, bieli, beżu oraz szarości. Barwy te są dosyć uniwersalne, dlatego łatwiej je dopasować do reszty elementów. Innym rozwiązaniem jest kierowanie się barwami, które w danym sezonie są modne. Obecnie w modzie są żywe, intensywne kolory, pudrowy róż oraz mięta. Ostatnim kryterium wyboru koloru spódnicy jest kierowanie się paletą barw, jaką posiadamy w szafie. Dzięki temu nie będzie problemu, że spódnica do niczego nie pasuje.

Sylwetka

Tiul jest trudny w noszeniu, ale nie jest zarezerwowany tylko dla szczupłych, drobnych dziewczyn. Będąc właśnie takiej postury, można nosić pełne, puchate oraz przyklapnięte rodzaje tiulu. Dla osób, które chcą uniknąć dodania sobie paru kilogramów, trzeba ocenić swoje proporcje. Przede wszystkim trzeba zaznaczyć talię. Jeśli jest ona wyraźnie zaznaczona, to wystarczy dobrać top, który pomoże w jej wyeksponowaniu. Gdy wcięcie w talii jest mało widoczne, wtedy lepiej zwrócić uwagę na mniejszy objętościowo tiul lub taki, który nie odstaje.

Spódnica tiulowa to ciekawy dodatek do codziennej garderoby, dlatego warto zaopatrzyć się w choć jedną z nich. Nie jest łatwa w noszeniu, ale przy dobrym zaplanowaniu stworzy się ciekawą stylizację na daną okazję.