A Ty do czego jeszcze wykorzystujesz swoje buty?

a-ty-do-czego-jeszcze-wykorzystujesz-swoje-buty

Buty posiada każdy z nas, bez względu, czy ilość par znajdujących się w naszej szufladzie jest niewielka, czy raczej oscyluje wokół dwucyfrowej liczby. Służą nam one w różnych okazjach, zarówno w trakcie podniosłych uroczystości i oficjalnych spotkań, jak i w momentach, gdy nie musimy przejmować się etykietą. Równie istotne są w trakcie uprawiania sportu, szczególnie że niektóre z modeli są w stanie znacznie poprawić nasze osiągnięcia. Jak więc widać obuwie towarzyszy nam w zasadzie w każdej dziedzinie życia. Jednakże czy nasza stopa to jedyny obszar w jakim możemy je wykorzystać?

Okazuje się, że nie. Dla niektórych osób obuwie to idealny materiał, który można wykorzystać do działań czysto artystycznych. Istnieją osoby, które wykorzystują buty męskie oraz damskie w celu tworzenia nietypowych rzeźb. Trzeba przyznać, że taka koncepcja jest dość nietypowa i oryginalna, choć osiągnięcia współczesnej sztuki powinny nas przyzwyczaić do stosowania rozmaitych materiałów w celu tworzenia z nich instalacji, monumentów, czy rzeźb właśnie.

Wspomniane wcześniej prace to rozmaite buty męskie oraz damskie, z których wymontowano niektóre części składowe, by następnie złożyć z nich figury przedstawiające zwierzęta. Okazało się, że stworzenie żółwia, żyrafy, czy aligatora za pomocą butów jest możliwe i dla zdeterminowanej, cierpliwej osoby nie stanowi to żadnego problemu. Efekt końcowy robi wrażenie, choć nie jest to ten typ sztuki, który ma szanse trafić do najbardziej renomowanych galerii świata. Świadczy on jednakże o dużym talencie i niezwykłej pomysłowości autora.