Biegasz? Postaw na wygodne buty!

biegasz-postaw-na-wygodne-buty

Czy bieganie może być przyjemne dla osoby, która z założenia nie przepada za tym wysiłkiem fizycznym lub za jakimkolwiek innym? Jest to dobre pytanie, gdyż nieuchronnie wiąże się z innym: W jakim celu chcemy zacząć tego typu trening? Dla większości jest to idealny sposób na zrzucenie wagi, wystarczy więc wrzucić na nogi odpowiednie buty do biegania, słuchawki założyć na uszy i udać się w trasę.

Jednakże dość szybko przychodzi rozczarowanie, gdyż efekty nie są takie cudowne jak spodziewaliśmy się na początku plus nasze ciało, ze szczególnym uwzględnieniem stawów, dość boleśnie odczuwa nadmiar rozbieganej masy. Celem tego wywodu nie jest zrażanie ludzi do sportu, gdyż bieganie jest świetną sprawą, ale trzeba mieć świadomość, że nie daje efektów z dnia na dzień i trzeba się sporo napocić, by zauważyć poprawę kondycji oraz spadek zbędnych kilogramów.

Dodatkowo pamiętajmy, że niektórzy mają tendencje do przesadzania z wysiłkiem, co szybko prowadzi do kontuzji. Dlatego też do joggingu należy podejść na spokojnie, mądrze rozplanowując treningi. Buty sportowe, dres oraz chęci to ważne elementy, ale musimy mieć w głowie również rozsądek oraz motywacje. Dopiero taki zestaw da nam spore szanse na osiągnięcie sukcesu. Nie porywajmy się więc od razu na maraton, tylko spokojnie oceńmy siły i dopiero wtedy zacznijmy planować trasę. Da to znacznie lepsze efekty, niż trzy dni intensywnego wysiłku, po których uznamy, że to nie dla nas.