Biżuteria ażurowa – czy to dobry pomysł?

Kobiety kochają biżuterię. Lubimy złote pierścionki, ładne kolczyki, zjawiskowe naszyjniki i zawieszki, zwracające uwagę bransoletki, symboliczne celebrytki, a ostatnio nawet bardziej pokochałyśmy cyrkonie. Istnieje jednak pewien rodzaj biżuterii, który powraca do łask, ale budzi przy tym kontrowersje i rozbieżne opinie. Mowa tu o biżuterii ażurowej.

Biżuteria ażurowa jest biżuterią nietypową. Mocno odbiega od utartego wzorca błyskotek, stając się czymś w rodzaju oryginalnej alternatywy dla zwyczajnych kolczyków, pierścionków, naszyjników czy wisiorków, albo bransoletek. W dzisiejszym artykule zastanowimy się, czym w gruncie rzeczy jest biżuteria ażurowa, jakie przykłady takich ozdób są aktualnie modne i popularne oraz z czym warto ją łączyć.

Czym jest biżuteria ażurowa?

Zawieszka ażurowa (źródło: ergold.pl)

Najkrócej rzecz ujmując – biżuteria ażurowa to taki rodzaj błyskotek, który cechuje się obecnością ozdobnych „dziur”, które umożliwiają oglądanie przez biżuterię tła. Dziurki te są zazwyczaj stworzone w „blaszkach”, a więc w takim rodzaju biżuterii, który najbardziej się do tego nadaje ze względu na swoje właściwości techniczne. A najlepiej sprawdzają się tutaj różnego rodzaju zawieszki o większej powierzchni, kolczyki tego typu oraz szerokie pierścionki.

Biżuteria ażurowa zyskuje popularność dzięki swojej lekkości oraz optycznemu wrażeniu przewiewności. Kojarzy się z ulotnością, ale z drugiej strony posiada w sobie coś, co mogłoby ją klasyfikować jako biżuterię naśladującą naturę i jej wytwory.

Co nosić?

Wśród biżuterii ażurowej odnaleźć można różne ciekawe okazy. W naszym artykule prezentujemy Wam najpopularniejsze propozycje tego typu błyskotek:

PIERŚCIONEK AŻUROWY – będzie on świetnym dodatkiem gównie do kreacji wieczorowych, kiedy należy przełamać nieco zbyt oficjalny wydźwięk sukni. Ażurowy pierścionek może w tym bardzo pomóc. Pamiętaj, by stawiać na dobre jakościowo materiały. W tegorocznych trendach zdecydowanie króluje złoto.

ZAWIESZKA AŻUROWA – kojarzysz słynne naszyjniki celebrytki? Świetnie! Teraz w modzie są właśnie takie zawieszki, z tym, że w stylu ażurowym. Najczęściej kupowane są zapewne okrągłe wisiorki lub też takie w kształcie serduszka. Warto ubierać naszyjniki z nimi na co dzień lub podczas spotkań z przyjaciółmi! Zawieszka taka świetnie sprawdzi się również na randce!

 

Bogaty asortyment biżuterii ażurowej znajdziemy na stronie sklepu Ergold Jewellery