Buty dla dziecka – porady

buty-dla-dziecka-porady

Dziecko to specyficzny klient rynku obuwniczego. W zasadzie nie ma wpływu na to, co nosi, gdyż decydują o tym głównie rodzice. Jednak i oni nie zawsze wiedzą, jak właściwie dobierać buty dla swojej pociechy. Warto zapoznać się z kilkoma podstawowymi wskazówkami, które proces ten znacznie rozjaśnią i sprawią, że dziecko będzie czuło się komfortowo.

R054-5d77f35

Dlaczego dziecko to specyficzny klient? Otóż jego stopa rośnie w bardzo szybkim tempie. Oznacza to, że buty za kilkanaście tygodni mogą być zbyt małe. Wielu rodziców próbuje rozwiązać ten problem poprzez kupowanie butów większych ‘na zapas’. To jeden z podstawowych grzechów. Stopa w takim bucie nie jest stabilna, co może prowadzić do różnego rodzaju wad i zniekształceń. Trzeba więc kupować buty dopasowane, tzn. większe od stopy o ok. 0,5cm. Wiele osób twierdzi, że nie stać ich na taki zakup co dwa-trzy miesiące. Jednak nie trzeba kupować markowych butów za horrendalne pieniądze.

Buty-dzieciece-Asia-37-31791-big

Ponadto, wyłączmy naszą nadopiekuńczość. Istnieje taka grupa rodziców, która wszędzie widzi zagrożenia. Nawet w zwykłych butach. To powoduje, że kupują oni wkładki ortopedyczne dzieciom, które mają zupełnie zdrowe stopy. Efekt? Po pewnym czasie noszenia takich wkładek, stopa osłabia się i powstają wady, przed którymi chcieliśmy uchronić nasze dziecko.