Buty na wysokim obcasie a zdrowie

buty-na-wysokim-obcasie-a-zdrowie

Nie od dzisiaj wiadomo, że nie zawsze to co ładne jest dla nas dobre. Noszenie butów na wysokim obcasie jest powszechnie uważane za eleganckie, a kobiety, które je ubierają częściej przyciągają wzrok mężczyzn. Optycznie wydłużają nogi, lepiej kształtują ich sylwetkę. Oprócz plusów można jednak znaleźć też minusy w niemal każdej sytuacji. Jak to wygląda jeżeli chodzi o szpilki?

Jak zwykle dużo zależy od tego jak jest to modeli obuwia. Są takie, które nawet po całym dniu chodzenia nie uwierają w stopę, natomiast zdarzają się takie, które dają się we znaki już po godzinie. Na pewno każda kobieta powinna poważnie się zastanowić nad tym czy wybierać najwyższe szpilki w sklepie. Buty na małych obcasach szczególnie nie powinny wpływać na nasze zdrowie ale już te na bardzo wysokich mogą najzwyczajniej w świecie je zdeformować. Na pewno nie jest to naturalne ułożenie.

Po drugie każda kobieta powinna postarać się nosić zróżnicowane obuwie, tak aby stopa mogła znajdować się w wielu różnych pozycjach. Buty na wysokim obcasie są nieszkodliwe pod warunkiem, że nie będziemy nosić ich stale. Można w rożnych dniach różnicować też wysokość obcasów i co jakiś czas ubierać płaskie obuwie.

Gdy bolą nas stopy po całym dniu chodzenia w szpilkach możemy posiłkować się masażem oraz kosmetykami do pielęgnacji stóp.