Buty Nubhes

buty-nubhes

Ułatwianie codziennych czynności to jeden z motywów działalności wynalazców. Tym razem padło na kobiety, które przyzwyczajone do wysokiego obcasu, mogą mieć problem z prowadzeniem samochodu. Jego rozwiązaniem są specjalne buty o nazwie Nubhes. W jaki sposób obuwie mogą pomóc kobiecie w prowadzeniu pojazdu?

Może to delikatne nawiązanie do stereotypu, z którego ma wynikać, iż kobiety mają problemy z prowadzeniem pojazdów. Jednak tym razem chodzi o coś innego, a mianowicie o ułatwienie tego tym paniom, które miewały problemy z powodu butów na obcasie.

Producent butów Nubhes oferuje je wraz z małym plecaczkiem, który powoduje, że możemy mieć je zawsze w samochodzie. A dlaczego doskonale sprawdzają się podczas jazdy (bo to nie jedyne ich przeznaczenie)?

Po pierwsze, są bardzo miękkie. Powoduje to, że czucie pedałów jest idealne. W przeciwieństwie do obcasów, doskonale wiadomo jak mocno dociskamy gaz, hamulec czy sprzęgło. Po drugie, obuwie nie posiada sznurówek ani pasków, które również mogą być przeszkodą podczas operowania pedałami.