Camper sponsorem regat żeglarskich

camper-sponsorem-regat-zeglarskich

W zeszłym roku zespół hiszpańskiego producenta obuwia Camper postanowił wziąć udział w jednych z największych regat świata, czyli w Volvo Ocean Race. Impreza ta, począwszy od 1973 roku odbywa się cyklicznie co trzy lata i stanowi spore wydarzenie dla wielu osób zaangażowanych w szeroko pojęte żeglarstwo. Do grupy z Hiszpanii dołączył Emirates Team NZ, co pozwoliło skompletować jedenastoosobową załogę jachtu, który ochrzczony został jako CAMPER Livelovers.

5 listopada 2011 oficjalnie rozpoczęto regaty. Tego dnia z portu w hiszpańskim Alicante wystartowało sześć zespołów, które przez następne dziewięć miesięcy będą starać się jak najszybciej pokonać trasę, której punktem końcowym jest irlandzkie Galway.

W czasie tych kilku miesięcy wszystkie zespoły przepłyną prawie 400 000 mil morskich, przemierzając każdy z oceanów oraz kilkakrotnie przekraczając równik. Jest to nie lada wyzwanie, gdyż te regaty należą do jednych z najbardziej wymagających i niebezpiecznych, jednakże podejmowanie trudnych wyzwań do dla firmy Camper zwykła rzecz, można więc spokojnie założyć, iż w lipcu 2012 zobaczymy ekipę z biało- czerwoną banderą na mecie.

W związku z powyższym firma postanowiła wypuścić specjalną kolekcję, która inspirowana jest morskimi zmaganiami. Ocean Race Collection to nie tylko buty, ale również ubrania oraz inne akcesoria, które są idealną propozycją dla osób, które lubią podróżować, a od swojej garderoby wymagają nie tylko walorów estetycznych, lecz również dużej wytrzymałości.