Koszula damska – żelazny klasyk

fashion-2766686_1920

Damska koszula jest prawdziwym klasykiem każdej kobiecej garderoby. Możemy nie zdawać sobie z tego sprawy, ale w kobiecych szafach gości już uwaga – ponad sto lat! Skąd wzięła się moda na koszulę? Jaka jest jej historia?

Pierwsze koszula pojawiła się w XIX wieku i była zakładana pod popularny ówcześnie gorset. Kiedy gorsety przestawały być popularne, koszule pozostały w kobiecych szafach i z upływem czasu zaczęły przypominać to, co nosiła na sobie płeć męska. Mimo tylu lat po stworzeniu pierwszej koszuli pewne rzeczy nie uległy zmianom i panie równie chętnie zakładają na siebie koszule z długimi rękawami.

Obecnie najmodniejsze z koszul damskich możemy zamknąć w dwóch kategoriach. Pierwsze z nich to klasyczne dopasowane bluzki, świetnie spisujące się przy oficjalnych okazjach do kostiumów i garsonek. Zwykle obracające się w paletach bieli i czerni mają za zadanie utrzymać biznesowy charakter stylizacji. Aby dodatkowo go podkreślić, celujmy w materiały równie eleganckie i szlachetne, takie jak satyna i bawełna. Połączmy to wszystko z eleganckimi spodniami, spódnicą, marynarką lub żakietem i stworzymy nigdy niewychodzącą z mody stylizację na oficjalne spotkania.

kobieta ubrana w czerwoną koszulę w kratę stojąca tyłem w lesie

Po pracy możemy nieco odpuścić z elegancją i postawić na więcej relaksu. Swobodne, luźne bluzki świetnie spiszą się na co dzień, a projektanci mogą sobie pozwolić w nich na nieco więcej niż oficjalnych koszulach. Znacznie mniej zobowiązujące, często sięgają poza linię kobiecych bioder i pomogą zakryć to, czego nie chcemy podkreślać. Co więcej, mamy do wyboru koszule asymetryczne, w których przód będzie krótszy od tyłu lub na odwrót. Jeżeli nadal nam mało, możemy wybierać rodzaje kołnierzyków, rękawów, zdobień… tak długo, aż każda z pań znajdzie coś dla siebie.

Wybierając bluzkę, warto pamiętać o najważniejszej rzeczy. Nie ważne w jakim stylu, z jakiego materiału wykonana, jakiego koloru czy z jakimi zdobieniami, najważniejsze jest, aby czuć się w niej komfortowo i pewnie. Jeżeli ją znajdziemy, gwarantujemy wam: znalazłyście właśnie ponadczasową koszulę dla siebie! Najlepsze damskie koszule kupisz na https://www.markoweubrania.com/kategoria/koszule-dlugi-rekaw-d