Rynek obuwniczy w Polsce

rynek-obuwniczy-w-polsce

Buty męskie oraz damskie sprzedają się w naszym kraju coraz lepiej. Pomimo problemów gospodarczych, które obecne są już na całym świecie, wyniki finansowe firm wskazują, iż polscy konsumenci nie zaprzestali kupowania obuwia. Oczywiście, często owe wyniki związane są z sieciami taniego obuwia, które stanowi dla niektórych jedyną drogę do zaopatrzenia się w obuwie, niemniej branża radzi sobie całkiem nieźle. W lepszych miesiącach, jak na przykład kwiecień, salon takiej firmy jak Ryłko, ulokowany w centrum handlowym znajdującym się na obrzeżu miasta jest w stanie zrobić około 35 000 przychód. Rzecz jasna są też gorsze miesiące, które jednak rekompensowane są tymi okresami, gdy jesteśmy w stanie wydać więcej, niż normalnie, czyli na przykład w święta.

Powyższe stwierdzenia potwierdzają przedstawiciele wielu firm. Jednym z nich jest założyciel marki Geox, Mario Polegato, który uważa Polskę, za trzeci pod względem możliwości sprzedaży rynek w regionie. Dowodem na to, jest fakt, iż buty tej firmy sprzedały się w minionym okresie w liczbie ponad 200 000 par. Co istotne Geox nie jest marką tanią , co nie przeszkodziło krajowym konsumentom zostawić w kilkunastu salonach firmy 6 milionów euro.

Prognozy ekonomistów na najbliższe lata nie są zbyt wesołe, jednakże producenci oraz dystrybutorzy obuwia nie przejmują się tymi koncepcjami. Co prawda liczą się z ewentualnymi spowolnieniami, ale spodziewają się tendencji wzrostowych.