Sandały – modne buty czy jednak obciach?

sandaly-modne-buty-czy-jednak-obciach

Jak wyglądają sandały wie każdy z nas. But ten, znany już tysiące lat temu, jest jednym z modeli, które są zawsze modne, bez względu na zmieniające się trendy. Z każdym następnym latem tysiące ludzi zakłada na swoje stopy ten rodzaj buta, dzięki czemu ich stopy nie meczą się gorącym powietrzem, które jest nieodłącznym elementem lata.

Dzięki temu producenci mają pewność, że ich propozycje znajdą swoich nabywców, którzy docenią trud włożony w projektowanie tego obuwia. Jednakże czasami ta pewność nie jest niczym uzasadniona, czego efektem może być porażka. Trendy stale się zmieniają, dlatego też sandały z roku na rok stają się inne. Jakiś czas temu triumfy święciły tzw. rzymianki, czyli obuwie, którego sznurowanie sięgało aż po kolano. Co prawda moda na takie rozwiązanie nie trwała zbyt długo, niemniej przez kilka sezonów sporo kobiet wybierało tego typu sandał, łącząc je najczęściej z szerokimi, krótkimi spódniczkami.

O tym, czy noszenie takich butów jest przejawem dobrego smaku, czy wręcz przeciwnie nie ma sensu dyskutować, niemniej ten styl nie stał się na tyle popularny, by na stałe zdominować ulice. Co prawda po dzień dzisiejszy pojawiają się jego różne modyfikacje, jak na przykład model z wysokimi obcasami, czy koturną, niemniej nie ma tego dużo. Zdecydowanie większą popularnością cieszą się balerinki. Oznacza to, że sandały wysoko wiązane nie były na tyle interesujące, by wybić się na naszym rynku.