Wojas – polska, solidna marka

Przy zalewie odzieży sprowadzanej z Azji i innych zakątków świata, coraz bardziej powinniśmy doceniać polskie marki. Mimo, że część z nich również korzysta z łatwości, jaką daje rynek azjatycki, to wciąż możemy spotkać kilku solidnych producentów obuwia z Polski. Jednym z nich jest Wojas – jedna z najbardziej znanych marek obuwniczych w naszym kraju.

Założycielem firmy był Wiesław Wojas, od którego nazwiska pochodzi nazwa tejże firmy. Inicjatywa Wojasa rozpoczęła się wraz z przemianami ustrojowymi. Wtedy przestały sobie radzić Zakłady Przemysłu Skórzanego ‘Podhale’ co postanowił wykorzystać Wojas.

Kluczem do sukcesu była inwestycja w dobrą jakość i profesjonalne podejście do klienta. Takie połączenie na początku lat 90 było niezwykle nowoczesne i skuteczne. Dlatego rozwój marki Wojas nastąpił tak szybko. Albowiem już w drugiej połowie lat 90 rozpoczął się eksport produktów do państw Europejskich, a potem ekspansja m.in. na Słowacji, gdzie aktualnie znajduje się 8 sklepów firmowych.

Ponad 20-letnia działalność obfitowała w liczne nagrody związane z jakością wyrobu, innowacyjnością procesów produkcyjnych czy podejściem do pracowników, które można uznawać za wzór w ciężkich czasach kapitalizmu.