Wybór eleganckich męskich butów

wybor-eleganckich-meskich-butow

Eleganckie buty męskie dzielimy na te z otwartą przyszwą oraz przyszwą zamkniętą. W zależności od jej rodzaju firmy produkują różne modele. Rzecz jasna przyszwa nie jest jedynym elementem, który je rozróżnia, ale przyjęło się, iż to ona jest pierwszym czynnikiem, który decyduje do jakiej grupy dane obuwie będzie się zaliczać. Przyszwa nie ma w zasadzie większego przełożenia na komfort noszenia buta, gdyż związana jest głównie z wartościami estetycznymi, niemniej niektórzy klienci preferują przyszwę otwartą, inni z kolei zamkniętą, co uzasadniają wygodą noszenia właśnie. Można więc wywnioskować, że dla niektórych rodzaj przyszwy ma znaczenie, o czym warto pamiętać.

Buty z zamknięta przyszwą, czyli z płatami skóry wszytymi pod czubek obuwia nazywane są w Ameryce „Balmorals”. Warto o tym pamiętać, gdy decydujemy się na zakup poprzez Internet. Co prawda kupowanie obuwia przez sieć niesie za sobą pewne ryzyko, niemniej coraz więcej osób korzysta z tej formy przeprowadzania transakcji. Jeśli więc chcemy, by nasze buty męskie miały przyszwę zamkniętą, a kupujemy w amerykańskim sklepie, to w informacjach szukajmy wspomnianego wcześniej słowa „Balmorals” lub jego skrótu „Bals”.

W wypadku przyszwy otwartej, gdzie płaty skóry są naszywane na warstwę wierzchnią funkcjonuje inna nazwa. Takie obuwie nazywane jest „Bluchers”, choć nazwa ta funkcjonuje głównie w Anglii. Jeśli więc jesteśmy amatorami tego typu fasonów, to warto zapamiętać obie te informacje, gdyż mogą one znacznie ułatwić wyszukiwanie interesujących nas modeli.